KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 9262275
*
nr 926 2275
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färgetsning , Igge Karlsson (f. 1932), 8/15, motivet: 38x50
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 20:37:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 22:12:06
1
Vinnande bud
24/11 14:07:18
2
150 kr
24/11 14:07:18
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik igge karlsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:08
-
3380 Färgetsning
Oidentifierad konstnär, Sign M Isaksson. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:45
*
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Igge Karlsson
nr 926 2275
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färgetsning , Igge Karlsson (f. 1932), 8/15, motivet: 38x50
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 22:12:06 | 1 | Vinnande bud |
24/11 14:07:18 | 2 | 150 kr |
24/11 14:07:18 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik igge karlsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:08 -
3380 Färgetsning
Oidentifierad konstnär, Sign M Isaksson. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:45